Wentylatory na ścianę

Pokaż:
40 80 120 (z 13 produktów)

Wentylatory ścienne – do czego służą?

 

Wentylatory ścienne to rodzaj urządzenia wentylacyjnego, które montuje się na ścianie dowolnego pomieszczenia. Są one bardzo popularne w domach i mieszkaniach, ale również mogą być stosowane w magazynach, halach produkcyjnych, sklepach czy biurach. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie cyrkulacji powietrza, co pozwala na utrzymanie optymalnych warunków termicznych i właściwej wilgotności dla przebywających w pomieszczeniu ludzi, a także znajdującego się tam sprzętu.

 

Wentylatory ścienne – jak wybrać idealny model?

 

Wybierając wentylator ścienny do domu czy pomieszczeń przemysłowych warto pamiętać, aby charakteryzował się on odpowiednią wydajnością, a także niskim poziomem hałasu – tak, aby przebywanie w pobliżu takiego urządzenia nie było nieprzyjemne. Warto zwrócić uwagę, czy dany wentylator ścienny ma regulację prędkości. Niektórzy będą się cieszyć z możliwości obracania się urządzenia, co pozwoli na dostosowanie kierunku nawiewu do potrzeb użytkownika.

 

Wybierając odpowiedni wentylator na ścianę, warto zatem zwrócić uwagę przede wszystkim na jego parametry techniczne, takie jak moc, wydajność czy poziom hałasu. Ważne jest również, by wentylator był odpowiednio wytrzymały i posiadał wysokiej jakości silnik, który zapewni długą i niezawodną pracę. Lepiej poważnie rozważyć taki zakup i dobrze zainwestować, aby wybrany wentylator ścienny długo nam służył.

 

Wentylator naścienny i właściwa cyrkulacja powietrza. Dlaczego to takie ważne?

 

Odpowiednio dobrany wentylator naścienny powinien się znajdować w każdej przestrzeni, w której długo się przebywa. Dlaczego? Takie urządzenie wspomaga wentylację pomieszczenia, a jej brak może oznaczać poważne konsekwencje dla zdrowia. Może też szkodzić samemu pomieszczeniu. Dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza, która ma miejsce przy zastosowaniu wentylatora ściennego (są też inne rodzaje wentylatorów, takie jak stojące czy sufitowe), w przestrzeni zamkniętej nie dojdzie do pojawienia się pleśni, osadzanie pary wodnej, nie dojdzie do pojawienia się rdzy na elementach metalowych. Osoby przebywające w pomieszczeniu rzadziej będą zapadały na choroby układu oddechowego czy migreny, radziej też będą miały kłopoty z alergią lub zmęczeniem. Stąd tak wielka konieczność o zadbanie o właściwą wentylację i cyrkulację powietrza w zamkniętej przestrzeni, na przykład przy pomocy dobrze dobranego wentylatora ściennego.