Tabliczki z numerem domu

Pokaż:
40 80 120 (z 12 produktów)

tabliczka z numerem domu sklep internetowy zato.pl

 

Każdy posiadacz budynku powinien zadbać o właściwe oznakowanie. Podstawowym elementem jest tabliczka z numerem domu, na której znajduje się również nazwa ulicy lub placu, na którym znajduje się nieruchomość. W sytuacji, gdy stoi on w miejscowości bez ulic lub placów albo posiadających ulice lub place bez nazw – na tabliczce należy umieścić nazwę miejscowości. Warto też wiedzieć, że jeśli budynek znajduje się w głębi posesji, tabliczka z numerem domu powinna się znajdować również na ogrodzeniu zewnętrznym. Tak, aby było ją widać z ulicy.

 

Obowiązek umieszczenia takiej tabliczki z numerem domu na budynku – w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru – nakładają przepisy prawa, zgodnie z art. 47 b ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Ustawa ta weszła w życie 17 maja 1989 roku.

 

Warto o tym pamiętać i jak najszybciej znaleźć idealną tabliczkę dla swojej nieruchomości.

 

Tabliczka z numerem domu – na co zwracać uwagę przy wyborze tej najlepszej?

 

Wedle obowiązujących przepisów tabliczka z numerem posesji i nazwą ulicy powinna być dobrze widoczna i czytelna. Oznacza to, że nie może mieć zbyt małych napisów. Mimo że możemy sobie pozwolić na pewną swobodę w wyborze kolorów I ogólnej estetyki takiej tablicy, nie może ona być zbyt pstrokata czy posiadać dodatkowych ozdobników. Mogą one bowiem spowodować, że identyfikacja treści będzie utrudniona. Do tego lepiej dobrać odpowiednio taką tabliczkę z numerem domu do wyglądu i stylu elewacji – tak, aby ładnie się prezentowała.

 

Wybierając idealną tabliczkę z numerem domu, warto pamiętać, iż powinna ona być przede wszystkim trwała. W końcu jest ona montowana na elewacji budynku, co oznacza, że jest stale narażona na czynniki atmosferyczne, takie jak słońce, deszcz, zmiany wilgotności i temperatury. Tabliczka z numerem domu jest również narażona na uszkodzenia mechaniczne spowodowane np. gradem, uderzeniem gałęzi drzewa czy działaniem wandala. Nigdy nie wiadomo, co może jej się przydarzyć.

 

Tabliczki z numerem domu w naszym sklepie to gwarancja jakości

 

W ofercie sklepu Zato.pl znaleźć można trwałe, wykonane z nierdzewnych materiałów tabliczki z numerem domu odporne na zmienne warunki pogodowe. Nie blakną, nie rozklejają się i posłużą na długie lata. Są dostępne w estetycznych kolorach, można też wybrać ulubioną czcionkę. Są łatwe w montażu i na pewno zadowolą najbardziej wymagającego Klienta. Znajdą się również wersje podświetlane.