pojemniki na śmieci

Pokaż:
40 80 120 (z 3 produktów)

Co jest stałym elementem otoczenia domów mieszkalnych oraz budynków użytkowych? Oczywiście są to pojemniki na odpady. Duże kubły na śmieci, najczęściej ustawione są wzdłuż ogrodzenia lub w specjalnie wydzielonych boksach, wiatach i altanach śmietnikowych. W zależności od miejsca mogą być opróżniane przez miejskie służby co kilka dni lub tygodni, zatem ich pojemność musi być adekwatna do ilości mieszkańców i częstotliwości wywozu śmieci. Jeżeli poszukują Państwo koszy na odpady dla swojej nieruchomości, u nas na pewno znajdzie się odpowiedni model.
 

Jak wybrać odpowiednie pojemniki na odpady?

Duże pojemniki na śmieci 1100 litrów są najchętniej stosowane gdyż stanowią pewien standard. Są najczęściej stosowane w budynkach wielorodzinnych, apartamentowcach, blokach, kamienicach, a także sklepach i pozostałych budynkach użyteczności publicznej. Ich niewątpliwą zaletą jest duża pojemność oraz równie bogaty asortyment. Dla zapewnienia łatwego i bezwysiłkowego wywozu odpadów przez służby miejskie, pojemniki na odpady wyposażane są w komplet 4 skrętnych kół/ Dzięki nim możliwe jest manewrowanie pojemnikiem nawet w ciasnych przestrzeniach podwórzy i korytarzy. Pozostałe elementy wyposażenia, które składają się na higieniczne i bezpieczne użytkowanie takiego kubła, to pokrywa oraz zaczepy do ramienia śmieciarki. Pokrywa w pojemnikach zabezpiecza wnętrze kubła przed dostawaniem się do środka gryzoni, mogących znajdować pożywienie wśród śmieci. Chroni je także przed zamoczeniem opadami atmosferycznymi. Fabryczne zaczepy pozwalają z kolei na szybkie rozładowanie pojemników w śmieciarkach, unosząc je do góry pneumatycznym ramieniem i wysypując śmieci do zgniatarki.
 

Kolorowe pojemniki na odpady

Zamawiając pojemniki lub pojemniki na odpady, warto nieco uwagi poświęcić temu, w jakich kolorach są dostępne. Dziś segregacja śmieci jest standardem w gospodarce odpadami w każdym mieście. Aby ją ułatwić, stosuje się kilka uniwersalnych kolorów, oznaczających różny rodzaj surowców, który do takich kubłów powinien trafić.

  • Czarny — pojemniki na odpady, które nie nadają się do recyklingu i trafiają na składowisko;

  • Brązowy — pojemniki na odpady biologiczne, np. resztki jedzenia, warzywa, itp.

  • Zielony — pojemnik na szkło i butelki;

  • Niebieski — pojemnik na papier i makulaturę;

  • Żółty — pojemnik na tworzywa sztuczne.

     

Aby jeszcze bardziej ułatwić segregację śmieci, bez zastanawiania się co dany kolor oznacza, na pojemniki na odpady często umieszcza się specjalne naklejki z opisem np. PAPIER, SZKŁO, PLASTIK itp. Zapewnia to maksymalną czytelność, a także ogranicza do minimum wrzucanie odpadów do niewłaściwych pojemników. To ważne w kontekście ewentualnych kar, które zagłady gospodarki odpadami mogą naliczać w przypadku takich odbiorców.
 

Zamów solidne pojemniki na odpady

Znalazłeś pojemnik na odpady, który spełnia Twoje oczekiwania? Ma odpowiednią pojemność, wymiar i kolor? Nie zwlekaj zatem i już dziś go zamów. Wszystkie oferowane przez nas pojemniki pochodzą od sprawdzonych polskich producentów i są wykonane z najlepszej jakości surowców. Zapewnia im to maksymalną odporność na działanie promieni UV, wahania temperatur oraz wilgoć, a także na uszkodzenia mechaniczne.

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedniego pojemnika w naszym sklepie to poprostu zadzwoń lub napisz maila gdyż nasz katalog jest znacznie szerszy.