Miejskie stojaki rowerowe

Pokaż:
40 80 120 (z 7 produktów)

Miejskie stojaki rowerowe w sklepie zato.pl

 

Na ulicach polskich miast można zobaczyć coraz większą liczbę rowerów. Jednoślady to darmowy, a przy tym ekologiczny i zdrowy środek transportu. Aby coraz więcej osób chciało korzystać z rowerów, trzeba zapewnić im jak najlepszą infrastrukturę rowerową. A na to składają się również miejskie stojaki rowerowe. Są to specjalnie zaprojektowane i wykonane konstrukcje, umożliwiające wygodne i bezpieczne zaparkowanie roweru, a także zabezpieczenie go przed kradzieżą. W sprzedaży posiadamy uliczne stojaki rowerowe ze stali, dostępne w wielu wariantach.
 

Parking dla rowerów, czyli miejskie stojaki na rowery

Parkowanie rowerów jest tak samo ważne, jak parkowanie samochodów. Różnica pomiędzy obiema czynnościami jest taka, że rowery zajmują znacznie mniej miejsca, dzięki czemu ustawienie stojaków jest łatwiejsze i szybsze. Oferowane przez nas stojaki rowerowe to konstrukcje modułowe, jak i niezależne. Można je na stałe mocować do gruntu, np. poprzez betonowe kotwy lub śruby, mogą to również być konstrukcje wolnostojące, do przenoszenia z miejsca na miejsce. Które z nich najlepiej sprawdzą się w Państwa przypadku? O tym można się przekonać, dokładnie sprawdzając całą naszą ofertę.

stojak rowerowy uliczny z rury kształt u
 

Z czego powstają miejskie stojaki rowerowe?

W zdecydowanej większości przypadków stojaki rowerowe powstają ze stali. Różny może być natomiast sposób jej wykończenia. Dostępne są modele stojaków ze stali chromowanej, szczotkowanej, nierdzewnej, a także stali czarnej, malowanej proszkowo na wybrany kolor. Bez względu na sposób wykończenia stojaka na rower, to metal wykazuje bardzo dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i w każdym przypadku zostaje solidnie zabezpieczony przed korozją. Warto pamiętać o tym, że dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa użytkowania stojaków, a także ochrony rowerów przed kradzieżą, zaleca się parkingi rowerowe solidnie wiązać z gruntem. Pomagają w tym np. fabryczne otwory, przez które można przeprowadzić śruby przykręcone do betonowego fundamentu lub utwardzonej nawierzchni.