Ławki miejskie żeliwne

Pokaż:
40 80 120 (z 8 produktów)

Ławki miejskie, uliczne żeliwne - ceny i katalog

 

Żeliwo to wszechstronny materiał do produkcji elementów architektury ogrodowej. Powstają z niego między innymi ławki miejskie żeliwne, mające wielu zwolenników na całym świecie. Żeliwo jest ciężkie, solidne, odporne na uszkodzenia i niestraszna mu wilgoć i korozja. Ta, kiedy się już pojawia, ma charakter zazwyczaj powierzchniowy, a można jej łatwo uniknąć, stosując odpowiednie farby i lakiery. Żeliwo jest doskonałym wyborem, jeśli chodzi o ławki miejskie i parkowe. Są one wówczas stabilne, trudne w kradzieży i odporne na próby dewastacji.

ławeczka parkowa żeliwna

Żeliwne odlewy idealne na ławki miejskie

Jedną z ważniejszych zalet żeliwa jest to, że mogą z niego powstawać odlewy o dowolnych kształtach. Do ich wykonania potrzebna jest tylko forma, którą następnie zalewa się żeliwem i studzi się go w niższej temperaturze. Żeliwne odlewy wykorzystuje się jako elementy konstrukcji ławek, takie jak nogi, podpory, wzmocnienia, usztywnienia i podłokietniki. Fantazyjny kształt, który mogą mieć odlewy, pozwala tworzyć ławki miejskie w stylu klasycznym, rustykalnym i prowansalskim i wielu innych. Pozwala to na ich łatwe dopasowanie do architektury otoczenia — parkowej zieleni, zamków, pałaców, a nawet obiektów sakralnych.
 

Ławki miejskie z żeliwa — gwarancja jakości

 

Szukając ławek do parku lub miasta, które posłużą nam długo i nie będą wymagać większej uwagi, powinniśmy wybrać ławki żeliwne. Jest to materiał praktycznie bezobsługowy, odporny na odkształcenia i ciężki. Żeliwna ławka wielu osobom kojarzy się ze starymi parkami, w sposób naturalny wpisując się w ich klimat i atmosferę. Żeliwo może także być stosunkowo prosto i szybko malowane, możliwa jest zatem zmiana koloru, jeśli dotychczasowy nam się znudził. Wypełnieniem ławek miejskich żeliwnych najczęściej są drewniane kantówki, starannie obrobione i zaimpregnowane przed działaniem wilgoci. Elementy drewniane ławek żeliwnych to najbardziej newralgiczne miejsca, które co kilka lat powinny zostać na nowo pomalowane, gdyż powłoka lakiernicza może ulegać naturalnemu ścieraniu i łuszczeniu się od promieni UV i wahań temperatury.