Ławki miejskie betonowe

Pokaż:
40 80 120 (z 6 produktów)

Ławki miejskie, parkowe betonowe - ceny i katalog produktów

 

Ilekroć spacerujemy po mieście, możemy się na nie natknąć w różnych miejscach. Raz są większe, raz mniejsze. Raz mają oparcia, a innym razem są ich pozbawione. Mogą mieć siedzenie z drewnianych desek lub stali. O czym mowa? Oczywiście o betonowych ławkach miejskich. Jest to element architektury przestrzennej, który na stałe wpisał się w wygląd polskich miast i miasteczek.

Dlaczego warto wybrać betonowe ławki uliczne?

Dzięki swojej masywności i stabilności stanowią doskonałe rozwiązanie rekreacyjne i wypoczynkowe. Ławki betonowe mogą być ustawiane wzdłuż chodników, deptaków, alejek parkowych, a także na placach, targowiskach, w pobliżu dworców oraz biurowców. Ich niewątpliwą zaletą jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Bez większych obaw mogą być ustawiane w miejscach, w których występuje większe ryzyko dewastacji — np. w pobliżu stadionów. Zbrojony beton, z którego takie ławki są wykonane, dzielnie stawia czoło najcięższym próbom wandalizmu. Solidne, a przy tym wygodne i nowocześnie wyglądające ławki miejskie betonowe, okazują się idealne do krótkiego odpoczynku, jak i dłuższego siedzenia na nich. W tym drugim przypadku polecamy ławki betonowe z oparciem.

 

ławka miejska betonowa z oparciem roma


 

Jak dbać o ławki miejskie betonowe?

Beton jest jednym z najtrwalszych materiałów budowlanych, a tym samym bardzo dobrze nadaje się do budowy ławek i innych konstrukcji. Nie rdzewieje, jest łatwy w ewentualnym czyszczeniu, a jeśli chcemy zabezpieczyć go przed rozwojem mchów (szczególnie wtedy, kiedy ławka znajduje się w wilgotnym i zacienionym miejscu), polecamy impregnację betonowej ławki dedykowanymi środkami. Można je nanosić metodą malarską, przy pomocy wałka lub pędzla, lub natryskowo. Impregnat tworzy niewidoczną dla oczu powłokę hydrofobową, niepozwalającą by wilgoć penetrowała wnętrze betonowej ławki. Impregnat jest także dużym ułatwieniem do późniejszego czyszczenia ławki, a w szczególności usuwania z niej graffiti wykonanych farbą w sprayu. W swojej ofercie posiadamy ławki miejskie betonowe dostępne w wielu modelach, przeznaczone do użytku w różnych miejscach w mieście.